Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?Bir Kaç Yöntem

1.Kaynak Açma Programlarını Bulabilirsiniz

 

Bilgisayar ınız yavaş çalışmakta çünkü bir şey bu kaynakları kullanıyor. Birdenbire yavaş çalışmaya başladıysa, örneğin, CPU kaynaklarınızın % 99’u kullanılıyorsa bir kaçak işlem kullanılıyor olabilir. Ya da, bir uygulama bellek sızıntısı yaşıyor olabilir ve büyük miktarda bellek kullanıyor olabilir ve Bilgisayar ınızı diske takılmasına neden olabilir. Alternatif olarak, bir uygulama hafızayı çok fazla olabilir, bu da diğer uygulamaların bilgi yüklemesi veya hafıza diskine kaydetmesi gerektiğinde yavaşlamasına neden olabilir.

Bulmak için Görev Yöneticisi’ni açın. Görev çubuğuna mause’dan sağ tıklayıp “Görev Yöneticisi” seçeneğini seçebilir ya da açmak için Ctrl + ÜstKrktr + Çıkış tuşlarına basabilirsiniz. Windows 8, 8.1 ve 10’da, Görev Yöneticisi, kaynakları çok sayıda kullanarak renk kodları uygulayan yükseltilmiş bir arabirim sağlar. Listeyi, en çok kaynağı kullanan uygulamalara göre sıralamak için “CPU”, “Bellek” ve “Disk” başlıklarını tıklatın. Herhangi bir uygulama çok fazla kaynak kullanıyorsa, normal bir şekilde kapatmak isteyebilirsiniz – eğer yapamıyorsanız, buradan seçin ve kapatmak için zorlamak için “Görev Sonlandır” ı tıklayın.

görev yöneticisi

2.Sistem Tepsisi Programlarını Kapat

Birçok uygulama sistem tepsisinde veya bildirim alanında çalışma eğilimindedir. Bu uygulamalar genellikle başlangıçta başlar ve arka planda çalışmaya devam eder, ancak ekranınızın sağ alt köşesindeki yukarı ok simgesinin arkasında gizli kalır. Sistem tepsisinin yanındaki yukarı ok simgesini tıklayın, arka planda çalıştırmanıza gerek olmayan uygulamaları sağ tıklayın ve kaynakları rahatlatmak için bunları kapatın.

3.Başlangıç ​​Programlarını Devre Dışı Bırak

Windows 8, 8.1 ve 10’da, başlangıç ​​programlarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz Görev Yöneticisi’nde bir başlangıç ​​yöneticisi var. Görev çubuğunu sağ tıklayın ve “Görev Yöneticisi” ni seçin veya başlatmak için Ctrl + Shift + Çıkış tuşlarına basın. Başlangıç ​​sekmesine tıklayın ve ihtiyacınız olmayan ve gereksiz başlangıç ​​uygulamalarını devre dışı bırakın. Windows, hangi uygulamaların başlangıç ​​sürecinizi en yavaş şekilde yavaşlatacağını size söyleyecektir.

Yazılıma nereden başlamalıyım yazıma gitmek için :Tıkla

One thought on “Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?Bir Kaç Yöntem

  1. Geri bildirim: Telefonuma İnstagram daki Videoları Nasıl İndiririm ? - Meraklı Biri -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir