Türk Hava Yollarının Yeni Uçağı Maçka İlk Uçuşta Arızalandı

Türk Hava yollarının bünyesine kattığı yeni uçak olan B787-9 Boeing Dreamliner ilk seferine çıkamadan arızalandı.Türk Hava Yolları 26 Haziranda yeni uçakları olan Maçka ‘yı teslim aldı. Yeni uçaklarının tanıtım filmini çekerken uçağın cam kenarlarında bir sıkıntı gerçekleşti. Uçağın cam kenarlarında malzemeler çok fazla spot ışığı altında kaldığı için erimeye başladı. Bu nedenle uçak arıza nedeni ile kalkamadı.Türk Hava Yolları bu arıza nedeni ile uçağı 8 Temmuza kadar hazır hale getireceklerini söylediler. Orada herhangi bir yetkili personel bulunmadığı için bir daha ki sefer bu tarihe kadar uzayacak.

Biliyorsunuz ki Türk Hava Yolları bu yeni uçağına bir isim koymak için sosyal medyadan bir anket başlattı. İnsanlar uçağın ismini Şehidimiz olan Eren Bülbül koymak istedi ancak THY’nin prensip olarak şahıs adı kullanmıyor. Bu nedenle uçağın yeni ismi Şehidimizin memleketi olan Maçka konuldu.

Yeni uçak ilk seferinde Şehidimizin memleketi olan Trabzon Maçka’ya 150 kişi ile gidip Şehidimizin mezarını ziyaret edecek.

Fotoğrafları Çıplak Hale Getiren Uygulama Hakkındaki Yazım İçin : TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir