WhatsApp’da Hackerlar Telefonlara Sızabilecek Büyük Güvenlik Açığı Buldu !

Whatsapp’da çok önemli bir güvenik açığı bulan Hackerlar (Bilgisayar korsanları) bu açık sayesinde kullanıcıların telefonlarına sızabiliyor.

Bunu nasıl yaptığını sorarsanız, Facebook’a ait olan şifre ile korunan mesajlaşma servisine Hackerlar (Bilgisayar Korsanları) saldırıda bulundu. Bu saldırıda Hackerlar bu güvelikli sistemin güvenlik açığını buldu. Hackerlar (Bilgisayar Korsanları) telefonunu ele geçirmek istediği kullanıcının telefonuna Whatsapp yoluyla sesli bir çağrı yollayarak kullanıcının telefonuna kötü niyetli bir kod yerleştire biliyorlar.

Bu olayların üzerine Whatsapp bir açıklama yaptı. Bu saldırının, kurbanın cep telefonunun işletim sistemine girerek telefona kötü niyetli casus yazılımlar koyduğunu ve bu yazılımı Hükumete çalışan bir siber şirketin yazdığını söyledi.Ancak bu şirketin kim olduğunu açıklamadı.

Whatsapp bu şirketin kim olduğunu sır gibi saklarken, bu olayları araştıran önemli bir kaynaktan bilgi geldi. Bu kötü niyetli yazılım yazan bu şirketin bir İsrail siber şirketi olan NSO Grup olduğunu bu kaynaklar bize açıkladı.

Bu açıklamalar sonucunda NSO grup da bir açıklama yaptı ve bu açıklamaları yalanladı. Biz sadece terör ve suç amacıyla Mücadele ettiklerini açıkladı.

Peki bu olay sonrasında ne yapmalıyız ?

Whatsapp bu sorun ile ilgilenirken kullanıcılarına ,Telefonlarında bulunan Whatsapp uygulamasını güncellemesini istedi

İnstagrama yeni gelecek olan özellik ile ilgili yazdığım yazıyı okumak için: TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir